Červen 2007

Jonny Deep

27. června 2007 v 10:28 | misak |  Piráti z KaribikuPirátská mapa

24. června 2007 v 10:48 | misak |  Piráti z Karibiku
Kdo je Lord jakého moře? To ti poví:

Info o Karibiku

24. června 2007 v 10:43 Piráti z Karibiku
Karibské moře ohraničuje oblouk několika stovek ostrovů,ostrůvků a pobřežních útesů,který se táhne od Floridy v USA až k jihoamerické Venezuele.Tyto ostrovy se od roku 1492 postupně staly koloniemi Španělska,Francie,Velké Británie a Nizozemska.Většinu původních obyvatel skosily nemoci a nyní zde žije rozmanitá směsice lidí afrického,asijského a evropského původu.Běžně se tu vyskytují zemětřesení,hurikány a sopečné erupce.
KRAJINA
Ostrovy karibské oblasti tvoří dvě hlavní horská pásma:Velké Antily,jež jsou součástí řetězcetáhnoucího se od západu na východ,a Malé Antily směřující ze severu na jih.Tato pohoří dnes téměř celá leží pod hladinou Atlantského oceánu a Karibského moře.Nad vodou vyčnívají pouze vrcholky formující ostrovy.
Bahamy-Bahamy jsou nížinné ostrovy tvořené vápencovitou horninou.Jejich břehy lemují korálové útesy,laguny a bažiny porostlé mangovníky.Některé větší ostrovy pokrývají lesy.
Hispaniola-Na ostrově Hispaniola se nacházejí dva státy:Haiti a Dominikánská republika.Mají povětšinou hornatou krajinu s několika sníženinami a úrodnými údolími.
Kuba-Největším ostrovem Velkých Antil je Kuba.Najdete zde rozlehlé nížiny,ale i divoké vysočiny a hory na jihovýchodě.
Malé Antily-Většina těchto sopečných ostrovů je hornatá a členitá.Barbados a Antigua a Barbuda jsou nižší,plošší,s několika vulkanickými kopci.Ostrov Monserrat musel být po sopečných erubcích v roce 1997 evakuován.
ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
Ostrovy Karibiku jsou často obětí hurikánů-mohutných rotijících tropických bouří,jež se sem ženou od Atlantského oceánu mezi květnem a říjnem.Větry,dosahují rychlosti až 250km/h ,ničí vše,co jim stojí v cestě a způsobují rozsáhlé záplavy.Bouře samotné jsou velice rozsáhlé:hurikán může dosáhnout poloměru až 650km od svého klidného centra,jemuž se říká oko.
ZEMĚDĚLSTVÍ A VYUŽITÍ PŮDY
Zemědělství je důležitým zdrojem příjmů-vyváží se více než polovina celkové produkce.Mnohé ostrovy mají vlhkou,úrodnou půdu.Na většině plochy se pěstují tržní plodiny,zejména cukrová třtina,tabák a kávovník.Některé ostrovy závisí výhradně na jedné plodině,třeba pro Dominiku představují banánovníky přes polovinu jejích příjmů.Kuba patří k největším producentům cukru na světě.
CESTOVNÍ RUCH
Turistika v Karibiku vzkvétá a přináší do regionu často více peněz než ostatní hospodářská odvětví.Návštěvníky sem přitahují dlouhé písčité pláže,průzračná teplá voda a příjemné podnebí.Kuba a Dominikámská republika patří k zemím s nejrychleji se rozvíjejícím turistickým ruchem v Severní Americe.Na výstavbu hotelových komplexů,nových silnic a letišť však často doplácí životní prostředí.Navíc místní obyvatelé,pracující v cestovním ruchu,dostávají z peněz,které turistika přináší,jen málo nebo vůbec nic.
HOSPODÁŘSTVÍ
Zpracování potravin,jako je cukrová třtina,vývoz ovoce a textilní průmysl jsou typickým příkladem tradičních odvětví,která zásobují především zahraniční trhy.Kubáncké hospodářství nyní doplácí na léta jejich zanedbávání a embargo uvalené vládou USA.Důležitá je také těžba rud a ropy.Na Jamejce se nacházejí jedny z největších světových ložisek bauxitu.Ropa se těží a spracovává na Trinidadu,Tobagu a Bahamách.

Piráti z Karibiku

24. června 2007 v 10:31 | misak |  Piráti z Karibiku

Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže - Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Motto: Kapitán Jack je zpět... Typ filmu: Akční Dobrodružný Fantasy Rok výroby: 2006 Režie: Gore Verbinski , Gore Verbinski Hrají: Geoffrey Rush , Johnny Depp , Naomie Harris , Kevin McNally , Mackenzie Crook , Lee Arenberg , Keira Knightley , Orlando Bloom , Jack Davenport , Bill Nighy , Jonathan Pryce , Ken Lally , Ron Bottitta , Gerard J. Reyes , Peter Donald Badalamenti II , David Bailie , Tom Hollander , Martin Klebba , Alex Norton , Jimmy Roussounis , Michael Miranda , Derrick O'Connor , Gerry O'Brien , Dermot Keaney , Max Baker , John Boswall , Winston Ellis , Andy Beckwith , Jonathan Linsley , Simon Meacock Popis: Kapitán Jack je zpět… a s ním i Will Turner, Elizabeth Swann a celá řada nových i dobře známých postav, které se vrací na plátna kin v druhém dílu velkolepé ságy Piráti z Karibiku. V hlavních rolích se znovu představí Johnny Depp, jemuž role Jacka Sparrowa vynesla nominaci na Oscara, Orlando Bloom a Keira Knightley, která má od loňského roku také na kontě oscarovou nominaci.

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard).

Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci… zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření.

LééBeČky

24. června 2007 v 10:14 | misak |  Lebky

Vtípky

23. června 2007 v 19:43 | Miška |  Vtipy
VTÍPKYPřijde cikán do prodejny a ptá se: ,,Tož to máte ten sprej co ja po mňa pojmenován??" ,,A kdo jste?" táže se prodavač. Tož přeci Dežo Dorant.Víš kdy skin zachrání cikánovi život?? Když do něj přestane kopat.


Při jízdě autem si stěžuje blondýna svému manželovi, že jsou ti lidi neukáznění a pletou se jí do cesty!
A manžel povídá: ,,Hele broučku sjeď radši s toho chodníku"!!!


Jde želvička po poušti a spadne na ní balkón. :-)


Jdou 3 želvy po poušti a potkají kelímek a jedna říká: Ten se nám hodit nebude dem dál. Tak jdou tedy dál a za 4 roky potkaj studnu a ta druhá říká:,,Teď by se nám ten kelímek hodil"!! Tak se teda jedna nabídne že pro ten kelímek dojde. Ale ty dvě ostatní jí museli slíbit že se nenapijou!! Tak tedy šla. Za 4 roky si rikaj ty dvě želvy že už by tam mohla bejt. Za další 4 roky že už by se mohla vracet. Želvy to už nemůžou vydržet a tak se napijou a najednou vyskočí želva z křoví a
povídá:,,Hele holky jestli to nedodržíte tak já nikam nepudu"!!!!

Blondýna povídá svému manželovi:,,Běž zalít zahradu"! a manžel povídá:,,Ale vždyť tam prší"! a blondýna odpoví:,,Tak si vem deštník"!