Březen 2009

DJ Wich

30. března 2009 v 21:29 | miska |  Obrázky


Upe hustáááá!!!Krásnáááá:-*
Peckaaa!!!
Frajeeeer nééé?
Při předávání cen óčka...
Hmmmmm....
Upe mocko krutááá...

MOcko hezu....Nezapomňte na SONC↓↓↓

Dodatek k SONB

30. března 2009 v 19:22 | miska |  *VAŠE DIPLÍÍÍKY*
Fakt sorááš že je to takhle mooooocinky pozděě.....
Promííň


*MIschelka*

SONC

30. března 2009 v 19:08 | miskaaaa |  soutěže
HOjííííík poslední dobou je tu hooooodně soutěžííí!!!! Mě to bavííí........váááás??? Jstli joooo tak je to dobře páč mě to ještě bavit nepřestalo a asi dlouho nepřestane.......jupííííííí jdem na tooo.....připravit.......výdech:-)*LOL**LOL**LOL*.......
Tak mi napište↓↓↓


1. Přezdívka
2. Celebrita
3. Bločeeek

Toť vše*LOL**LOL*
A přihlašujte se páč když je málo lidí je to pak nuda........*LOL* !!!!!!!!!!!!
Papííík

*MIschelka*

Diplíííky za 8. bleskajdu

29. března 2009 v 21:15 | miska |  *VAŠE DIPLÍÍÍKY*

Tak doufám že se líbí... počítám s tím že reklamací bude hodně pište...kdyby ste chtěli ňákej jinej...zapoměla sem se zeptat copak by ste chtěli na diplíkk

KOnec SONB

29. března 2009 v 15:39 | miska |  soutěže
Tááák a je tu vyhodbnocenííííí↓↓↓


1. absolutní vítěz SONB se stááávááá↓↓↓

*Khira*

s celkovým počtem hlasů → 222. se umístila↓↓↓

_*Christinte*_Blahopřeji vítězi!

Diplíííky budou co nejdříve!!!!!

Bleskajda č.8

24. března 2009 v 21:51 | miska |  soutěže
Ták další bleskajda↓↓↓

→ ČUSÍÍÍÍK ←
→ Tak co škola? ←
→ =o) ←
→ Jupíííí ←
→ Dobrý tak já přestanu! ←
→ Fakt hustej filmík? ←
→ Fakt hustej výlet? ←
→ Seš hodně praštěnej človíček? ←
→ Jaký máš vlasy? ←
→ Oči?? ←
→ Máš ráda značku DC? ←
→ Říká ti něco Horsefeathers? ←
→ Roxy?←
→ Hudba? ←
→ Co si myslíš že znamená Tag? TEda myslím ve writerský "řeči".. ←
→ Musim končit ←
→ Papííík←

Pozor!! Bude konec druhého kola SONB!

24. března 2009 v 14:19
Zdareeec lidičky.....Bude konec druhého kola SONB......čili i poslední, přihlásilo se hrouzně málo lidí:-(:-(:-(:-( ......tzn. kdo teď vyhraje bude vítěz soutěže SONB....tak schánějte poslední hlásky!!
A jakpak se máte?? →no já upe pecka...... Chcete další soutěž??→ Bylo by to peckááá nééé??Tak já budu končit tak pacííík


KONEC: Pátek 27.3.09

Ahojíík sem můžete přidávat reklamky.....

16. března 2009 v 18:17 | miska |  Reklamy
Hojeeec takže založila jsem novou rubriku na reklamky sem pište veškerééé reklamy.....=o)Pacíno
MIschelka

Diplííky za 7. bleskajdu

15. března 2009 v 19:46 | miska |  *VAŠE DIPLÍÍÍKY*
Pro Nnawel...

Pro Katulku...

Pro yfgl...

Pro kikusu...

Pro medvidecka18...

Pro Evču...

Pro Kikinku...Doufám že se líbí pak napište že sou v poho...doufám že budou v poho...=o)

Můj ohodnocený bloček

15. března 2009 v 19:07 | miska |  All

1)Design:Velice mě zaujal,je zajímavě vyřešený,takový jsem ještě neviděla,určitě se tady použila fantazie a to oceňuji takže tady dávám maximum bodů(15 bodů)
2)Sladění barev blogu:Bavičky jsou sladěné do odstíínů šedé a černé,takže tady nemám co dodat a dávám taky maximum bodů(10 bodů)
3)Články:K článkům nemám co psát,všechno v normě ,obrázky a upozornění zde jsou také,takže tady dávám také maximální počet bodíků(5 bodů)
4)Menu:Menu je hezky vyřešené,ale jedno bych vytkla mě se tam osobně mocky nelíbí ty šipky takže tady bych dala(5 bodů)
5)Celkový dojem:Tento blogísek je velmi zajímavě řešený, obrázky i záhlaví je také zajímavé,tady nemám co dodat a dávám tu maximální počet bodů(15 bodů)
+++ 2 bodíky za to že je moje SBénečko

Takže MIschelka
získala 51 bodíků a to je 1.místo

MOCINKY GRATULUJI !!!!! A TADY JE PRO NI DIPLOMEK ZA 51 ZÍSKANÝCH BODŮ A TO JE 1. MÍSTO:Kráááááásnýýý že???
Tady je kdyžtak zdrojíík ae já myslim že je to jasný ae radši: moe ESBéénko kamsilka

2.kolo SONB

15. března 2009 v 18:38 | miska |  soutěže
Tááák a je tu 2.kolo SONB....

Postoupily:

_*Chri$$tinte*_

a

*Khira*TAk schánějte hlásky..... 2.kolo končí za týden v Neděli (22.3.09)!

Já nehlasuju!!!

Něco o hip hopu

15. března 2009 v 14:52 | miska |  Hip hop
Kultura volnych kalhot,dresu americke NBA,marihuany,poulicnich tanecnich vystoupeni,barevnych graffitu,gramofonu,sofistikovane poezie,masivnich zlatych retezu,ale i bohuzel bezutesnych ghett velkomest USA,gangu,cracku,kokainu a politiky.Tak by se dal zhruba charakterizovathip-hop.Termin,skladajici se z hip-v prekladu modni,soucasny a hop- s vyznamem tance a pohybu.
Co je to vlastne hip-hop?Jak vznikl a co zapricinilo jehoobrovskou popularitu?Pod pojmem hip-hop se vetsina lidipredstavi hudbu-pomale beaty a agresivni projev mluveneho slova.Muzika je ale nejen z prvku,ktere pojem hip-hop sdruzuje.Je to spise kultura a zivotni styl.K hip-hopu se radi mnoho dalsich cinnosti provozovanych na ulici a ve velkomestech,tam,kde vlastne tento styl vznikl.K jiz zminene hudbe,at uz reprodukovane,nebo zpevu,patri graficky projev znamy graffiti,akorbacie ci tanec oznacovany pojmem breakdance,nebo B-Boying a umeninapodobovat ruzne zvyky a rytmicke hudebni nastroje pomoci ust a mikrofonu,tzv.beatbox.Hip-hop se u nas dostava stale vice do popredi.Zaslouzila se o to hlavne ceska hiphopova produkce,ktera priblizila tento,na textech vystaveny,hudebni styl sirsimu publiku.Vetsina ceske populace,ma rozdil treba od zemi zapadni Evropy,nedosahuje takove znalosti anglickeho jazyka,aby dokazala ocenit texty anglicky skladajicich autoru.
Kdo ho dela
Co patri k vybaveni hiphopove crew(dasli nezastupitelny vyraz oznacujici skupinu hrajicich hiphop,kterou nelze oznacit jako kapelu,protoze zpravidla nedisponuje zadnymi hudebnimi nastroji).Na prvnim miste je potreba zdruraznit,za takova crew se sklada z postavy za gramofony,tzv.slipmaty-specialni podlozky na plotnach gramofonu,aby po nich desky pekne klouzaly,specialni gramofonive jehly,mixer,sluchatka a sestavu reproduktorua zesilovacu podle prostedi,kde a pro koho crew hraje.Hiphop byl vzdy domenou cernych a vzdy tomu asi tak bude.Duvodu je hned nekolik.Kdyz pomineme pohybove dispozice,nadani k hudbe a kulturni a socialni zazemi,v gettech a uzavrenych komunitach byl tento projev byl tento projev hlavne drive,vedle sportu,jedinym zpusobem uvolneni s moznosti vyuziti tradocni svobody slova kritice spolecnosti.Pozdeji po popularizaci hiphopu samozrejme pribyl pro mnoho lidi jeste argument penez.jejichz muze byt hiphop velice dobrym zdrojem.
I když míra černých umělců převládá, najde se i několik bílých. Příkladem těch úspěšných mohou být Beastie Boys nebo Cypress Hill. Ti ale mnohdy pocházejí ze stejných sociálních poměrů jako jejich černí kolegové, a proto nelze jejich cestu za hiphopem považovat za kdovíjaké překvapení.
V americké přematerializované společnosti je komerce dovedena do extrémů, které si u nás dovedeme jen těžko představit. To, co u nás považujeme za komerční, by v Americe označili za hluboký underground. Faktem ale je, že v Americe se díky vysoké populaci a vyšší životní úrovni obyvatel stává umělec bohem.
Stačí otevřít jakýkoli americký hudební časopis, ať už je to Rolling Stone, nebo spíše hiphopově zaměřené The Source nebo Vibe. Interpreti jsou tam využíváni převážně jako propagátoři různých značek oblečení, hodinek, bot, značek aut, elektroniky, jídla, ale i společností nabízejících služby jako telekomunikace a stěhování. Tyto časopisy proto spíše připomínají reklamní katalogy a jejich obsah se pod náporem reklam utápí.
Evropa
Evropský hiphop se od toho amerického také významně liší. Starý kontinent postrádá hned několik vyloženě typických hiphopových prvků. V Evropě není tak početná černošská menšina, která by hiphop jak produkovala, tak následně poslouchala, a tak platila umělce. V Evropě také nemáme uzavřené sociálně slabší komunity, které by měly potřebu se takto projevovat. Všude samozřejmě najdeme rasové menšiny, ale v Evropě nikdy nejsou v podobných sociálních a společenských podmínkách jako černoši v amerických velkoměstech.
Spousta lidí také vnímá hiphop jako muziku přístupnou pouze oné černé menšině, což je samozřejmě nesmysl. Nakonec i obsah textů se velice liší. Když vezmeme v úvahu fakt, že v americkém Detroitu s 1,5 milionem obyvatel je za rok více vražd než v celé Velké Británii s 55 miliony, je jasné, že se také texty hiphopu v Evropě budou ubírat jiným směrem, protože právě kriminalita u nás není problémem číslo jedna. Jisté pokusy o napodobování amerických vzorů tu jistě jsou. Třeba u nás, jedna z prvních hiphopových skladeb vůbec - Jižák od skupiny Manželé, se zaobírá tématem bezútěšného prostředí pražského Jižního města.
Velká Británie je co do stylu hiphopu srovnatelná s americkým East Coastem. Tvořících umělců je tu sice méně, ale Anglie byla vždy známá spíše kvalitou svých DJs. Britští DJs pravidelně vyhrávali mezinárodní DJingové soutěže DMC. V současnosti patří mezi špičku label Ninjatune s ruským DJ Vadimem. Další velice kvalitní umělec je třeba Esc, Roots Manuva, nebo Mr. Thing. Protože je britský hiphop ve stínu hiphopu amerického a umělci si ještě nedokáží hraním hiphopu vydělat na chleba tak, jak je tomu třeba v USA, britský hiphop je v současnosti v undergroundu.
Scéna, která se nejvíc mění a nachází se v době rozpuku, je scéna středoevropská a východoevropská. Hiphop u nás se začal významněji vyvíjet relativně pozdě. Vše zapříčinilo období totality, které šmahem potlačovalo všechny deviace a odklony od hlavního proudu. Za průkopníky hiphopové scény v Čechách je považována již výše zmíněná skupina Manželé se skladbou Jižák. Grafiti se začaly objevovat také v tomto časovém horizontu a pomalované vagóny pražského metra se staly světoznámými. Skupiny nejvýznamněji působící na české scéně jsou všechny kromě výjimek hluboko v undergroundu.
Asi se právem ptáte, jak se mohl tento článek vůbec do Muzikusu dostat. Protože se hudební scéna stále vyvíjí a vlivy moderní a elektronické hudby zasahují i do konzervativních klasických stylů, rozhodli jsme se zařadit i články, zabývající se jinou než výhradně instrumentální tvorbou. V této části bychom chtěli pravidelně přinášet informace o alternativních a moderních hudebních stylech. V příštím čísle budeme navazovat českou a středoevropskou hiphopovou scénou a článek doplní rozhovor s jednou ze současných nejlepších polských hiphopových skupin, WWO (We Wľasnej Osobie).

KONec 1.kola---- SONB

15. března 2009 v 13:56 | miska |  soutěže
Zdareeec takže máme tu vyhlášení 1.kola SONB---- které dopadlo takto:


Jako 1. se umístila ↓↓↓

_*Chri$$tinte*_


S počtem hlasů---- 8
Jako 2. se umístila ↓↓↓

* Khira*

S počtem hlasů---- 6
Jako 3. (tudíš vypadává) :-( se umístila ↓↓↓

medulka-Katka

S počtem hlasů---- 52. kolo začne ještě dnes zase vypadává 1 !!!!MIschelka

Diplííík za spřátelko- martííííínek

14. března 2009 v 21:18 | miska |  *VAŠE DIPLÍÍÍKY*
Doufám že se líbí. Pak písni.

Bleskowka č.7

14. března 2009 v 18:44 | miska |  soutěže
Mám tu pro vás další bleskowku...=o)


→ Zadeeec ←
→ Jakpak se máš ←
→ Tvoje nejoblíbenější barva ←
→ Tvůj nejoblíbenější film ←
→ Tvůj nejoblíbenější seriál ←
→ Máš nějaké zvíře? ←
→ Jakééé? ←
→ Můžeš pro mě hlásnout TADY a TADYYYY
→ Díííky a kolikátý to byl hlas? ←
→ Líbí se ti můj bloček? ←
→ Tak O.K. budu končit←
→ Páááááá ←

Diplík za spřátelko pro yfgl

14. března 2009 v 18:20 | miska |  *VAŠE DIPLÍÍÍKY*
Doufám že se ti líbí. Pak písni!


Diplíky za SONZvíře

12. března 2009 v 19:29 | miska |  *VAŠE DIPLÍÍÍKY*
Tady je diplík pro Christinte a Gipa


A tady je diplomek pro Brčko a Huga

Doufám že se diplíky líbí! Pak napište.

Končím SONZvíře!

11. března 2009 v 18:00 | miska |  soutěže
Ahojík lidi takže je tu konec SONZvíře.


Výsledky:
- 21 hlasů pro Gipa= vítěz
- 18 hlasů pro HugaVyhrál Gip, diplomek bude co nejdříve!

Moe pixelka do souteže

10. března 2009 v 22:12 | miska " i love horses" |  All
Tady je já jsem jí tu měla už předtím ale v archivu v źnoru víš. Tak ti jí sem dám ještě jednou=o)